Sügis-talv 2013/14 kollektsiooni pildistamine

Ma ei tea, kas teistel ka, aga vähemalt loomeinimestel toimuvad alati kõik asjad viimasel minutil. Sügistalvise kollektsiooni pildistamise kuupäev oli nädalaid varem fotograafi ja modellidega paika pandud, aga nagu ikka, sain viimase osa kollektsioonist valmis täpselt poolteist tundi enne pildistamist. See oli kollektsiooni “rosin” ehk pikk kimono…ja iga magamata minutit väärt!

Must pikk kimono "ARACELI"

Pikk kimono “ARACELI”
Modell Maria
Foto Annika Pihlak

Modellide osas polnud küsimustki – eelmise kollektsiooni pildistamine läks kaksikute Maria ja Mari-Liisiga suurepäraselt, nii et valik nende kasuks toimus paari sekundiga. Fotograafi leidmine oli seevastu keerulisem. Kuna lähemate tuttavate küsitlemine ei andnud tulemusi, kasutasin vana head läbi Facebooki otsimise meetodit. Üsna kiiresti kirjutas mulle üks tütarlaps, kes oli mu kollektsiooni pildistamisest väga huvitatud ja jagas selle osas ka kohe omapoolseid ideid. Otsustasin temaga katsetada. Juba esimese komplekti pildistamise ajal tahtsin käsi plaksutada ja seda kuni lõpuni. Ta oli kaasa võtnud mitukümmend lavastuse ideed ja suunas modelle väga oskuslikult, nii et minul ei olnudki muud teha, kui kaksikutele komplekte selga ja seljast ära aidata ning mõnel hetkel oma ideede ja soovitustega lagedale tulla.  Leitud läbi õnneliku juhuse, aga olen väga õnnelik, et nii läks ja fotograafiga ülimalt rahul. See kiidulaulu väärt fotograaf on Annika Pihlak.

Pildistamise lõpul, kui kõigil juba väike väsimus peale hakkas tulema, sai natuke nalja ka. Mari-Liis poseeris, Annika pildistas, mina jagasin poseerimiseks soovitusi, Maria vaatas pealt…ja teiselt poolt klaasi jälgis kogu aktsiooni aknapesija! Aken sai puhtam, kui iial varem, kuna vaatepilt oli ilmselt tema karjääri parim ja isegi nelja tüdruku pöörane naer ei pannud teda järgmise akna juurde kiirustama.

Valge öösärk "PERLA"

Öösärk “PERLA”
Modell Mari-Liis

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s